KONST / Litografier / Färglitografi 15339097
*
nr 1533 9097
Birgitta Mångsén
(1944-2009), Sverige
Signerad, numrerad 79/260. Färglitografi, bildmått: 26x36cm, yttermått inklusive ram: 38x48cm
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2023
kl 19:34:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 10:47:52
1
100 kr
6/4 09:40:49
2
300 kr
8/4 17:33:19
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birgitta Mångsén
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Läs mer om Birgitta MÃ¥ngsén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 26x36cm birgitta mångsén färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
*
Birgitta Mångsén
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Läs mer om Birgitta MÃ¥ngsén
nr 1533 9097
Birgitta Mångsén
(1944-2009), Sverige
Signerad, numrerad 79/260. Färglitografi, bildmått: 26x36cm, yttermått inklusive ram: 38x48cm
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 10:47:52 | 1 | 100 kr |
6/4 09:40:49 | 2 | 300 kr |
8/4 17:33:19 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birgitta Mångsén
Birgitta MÃ¥ngsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.Läs mer om Birgitta MÃ¥ngsén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 26x36cm birgitta mångsén färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45